Ceny bytů

Ceny bytů jsou nejsledovanější ukazatel na trhu s nemovitostmi. Protože byty jsou nejvíce obchodovaný druh nemovitostí, je logické, že se zajímáme o cenové hladiny bytových jednotek.
Stejně jako jiné typy nemovitostí, ceny bytů ovlivňují v největší míře výše platů a všeobecná ekonomická situace ve společnosti.
Byty se nejčastěji obchodují ve městech, proto i ekonomická situace měst mluví do cen bytů.

Ceny bytů 2020

To má souvislost i se současnou krizí v souvislosti s Covid – 19, která v zásadní míře ovlivňuje životy ve městech. Pandemie koronaviru bude v zásadní míře ovlivňovat ceny bytů v roce 2020 a v následující letech.
Příkladem mohou být různé restrikce a dále například omezení cestování, které se v plné míře promítají do služeb jako AirBnB, díky kterým lidé mohli prostřednictvím svých bytů vydělávat nemalé peníze.

Ceny bytových jednotek 2019

Na druhou stranu ceny bytů mohou pozitivně směrem výše ovlivňovat vlivy jako např. malá výstavba nových bytů, ekonomická migrace a vyšší platy ve městech.
Tyto vlivy se naplno projevily na cenách bytů v roce 2019.

Všeobecně k cenám bytů

Samotná cena bytu se vždy odvíjí od velikosti, lokality a stavu bytové jednotky.
Největší vliv na cenu má lokalita, v rámci které se zohledňuje vybavenost lokality, doprava do práce, dopravní dostupnost, služby a prestiž.
Druhým faktorem je velikost bytu – logicky větší byt má vyšší cenu a naopak menší byt nižší. Je však důležité pamatovat, cena za jeden metr čtvereční je nižší u větších bytů a naopak u menších bytu je cena za metr vyšší.
Dalšími faktory ovlivňujícími cenové hladiny bytových jednotek jsou například přítomnost výtahu, umístění bytu na podlaží (suterénní byty mají všeobecně nejnižší cenu), standard vybavení a provedení – např. kuchyňská linka s vestavěnými spotřebiči, moderní koupelna, neprůchozí místnosti, orientace ke slunci atd.
Chcete-li znát cenu vašeho nebo jakéhokoliv jiného bytu, není nic jednoduššího, než si nechat zpracovat přesný odhad online pomocí služby Certimmo. Formulář pro popis nemovitosti najdete na této stránce.
Ceny bytů